Kështu mund të duket modeli legjendar i modernizuar i Lamborghinit

Kështu mund të duket modeli legjendar i modernizuar i Lamborghinit

01 dhjetor 2017 18:30

Derisa bota e automobilizmit është duke pritur promovimin zyrtar të modelit Urus, një dizajner i pavarur ka shpalosur idenë e tij, duke u bazuar në modelin LM002, se si mund të duket modeli legjendar i Lamborghinit – Countach, me dizajn modern.

Kjo është ideja e Matthew Parsonit i cili përmes disa fotografive ka prezantuar vizionin e tij për modelin e moderuar Countach për vitin 2022, transmeton Koha.net.

Image

Modeli origjinal Countach është prodhuar në gjatë viteve 1974 – 1990, dhe deri atëherë gjithsej janë prodhuar 2,049 modele.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme