Toyota lanson super SUV-in e ri FT-AC për terrene të vështira

Toyota lanson super SUV-in e ri FT-AC për terrene të vështira

01 dhjetor 2017 10:18

Toyota ka lansuar konceptin e ri FT-AC (e ardhmja e konceptit të aventurës së Toyotas) në panairin e veturave që është duke u mbajtur në Los Angelos.

Ky koncept ka disa kamera me infra të kuqe të cilat janë të lidhura me sistemin e WiFi të veturës e prej të cilës mund të transmetohet e gjithë aventura e jashtme live në rrjetet sociale, transmeton koha.net.

Toyota ka thënë se FT-AC koncept është një dizajnë për tu studiuar dhe pa përpjekje për tu prodhuar.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme