Polo GTI R5, vetura e re e VW-së për gara

Polo GTI R5, vetura e re e VW-së për gara

07 nëntor 2017 16:44

Volkswagen Polo ka qenë qe një kohë të gjatë në Kampionatin Botëror të Rallyt.

Që nga viti 2011, ky supermini ka regjistruar 40 fitore dhe 12 tituj në WRC.

I quajtur si Polo GTI R5, pritet të debutojë në gjysmën e dytë të vitit 2018.

Vetura pritet të ketë 270 kuajfuqi.

Polo R5 rally do të debutojë krahas Polos standarde në fund të vitit 2017.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme