Lamborghini zbulon super-veturën e mileniumit të tretë

Lamborghini zbulon super-veturën e mileniumit të tretë

07 nëntor 2017 10:14

Lamborghini është bashkuar me Institutin e Teknologjisë së Masaçusetsit për të prezantuar konceptin e një super-veture fantastike.

Lamborghini Terzo Millenio është vetura e parë e gjitha elektrike e markës italiane, transmeton tch. Ajo ka 4 motorë elektrikë, nga një për çdo rrotë.

Ashtu si çdo super-veturë, edhe Terzo Millenio ka një pamje të jashtme të jashtëzakonshme, por jo vetëm kaq. Shasia është me panele nga fibra të karbonit, që shërbejnë si depo energjie, duke e kthyer praktikisht shasinë në një bateri.

Ky material mund të kapë edhe probleme të ndryshme të veturës dhe të “shërojë” veten.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme