Shelby 1000, Ford Mustangu me një mijë kuajfuqi

Shelby 1000, Ford Mustangu me një mijë kuajfuqi

06 nëntor 2017 13:20

1000 kuaj fuqi është një shifër magjike që e arrijnë shumë pak vetura në botë.

Por, Shelby 1000 është futur tashmë në këtë klub të privilegjuar, duke shndërruar Ford Mustang GT në një veturë vetëm për pista.

Image

Shelby do të nisë transformimin e modeleve Ford Mustang duke i ndryshuar shasinë, frenat, gomat dhe motorin, që do të jetë një 5.2 V8, transmeton tch.

Mësohet se do të prodhohen vetëm 50 Shelby 1000 dhe çmimi do të jetë shumë i lartë: 170 000 dollarë.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme