BMW merr çmimin prestigjioz për të tretën herë me radhë

BMW merr çmimin prestigjioz për të tretën herë me radhë

01 nëntor 2017 14:28

Në konferencën vjetore të BMW-së e mbajtur në Bad Nauheim, Gjermani, ekspertët e dizajnit të veturave nga e gjithë bota shpallën BMW Series 6 Gran Turismo fitues të çmimit “EuroCar Body Award 2017”.

Ky çmim prestigjioz për herë të parë është dhënë në vitin 2002 dhe kjo është hera e tretë që një model i BMW-së e ka fituar, transmeton Koha.net.

Tre vjet më parë, fituesi i vitit 2014 ishte BMW i8 dhe në vitin 2015 BMW Series 7.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme