Mercedesi tërheq 400 mijë vetura

Mercedesi tërheq 400 mijë vetura

16 tetor 2017 21:51

Kompania gjermane e automobilave, Mercedes-Benz do të tërheqë 400.000 automobila në Britani të Madhe.

Sipas raportimeve kjo do të bëhet për shkak të defektit në air bag.

Problemi ka të bëjë me modelet e klasës A, B, C dhe E, si dhe në automjetet e klasës CLA, GLA dhe GLC, të prodhuara në periudhën ndërmjet nëntorit 2011 deri në korrik 2017, transmeton KP.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme