General Motors paralajmëron 20 vetura të reja elektrike Foto: Chevrolet Bolt EV

General Motors paralajmëron 20 vetura të reja elektrike

04 tetor 2017 09:59

Kompania e njohur General Motors ka shpalosur planet për pesë vitet e ardhshme dhe sipas tyre kjo kompani do të sjellë 20 modele të reja elektrike.

Kështu, Chevrolet Bolt në dy vitet e ardhshme do të lansojë dy modele të reja, ndërsa në tre vitet e fundit, sipas planit, kjo kompani do të lansojë edhe 18 modele tjera, transmeton Koha.net.

General Motors potencialin më të madh të tregut të veturave elektrike e ka në Kinë prandaj ajo synon të investojë më shumë në shitjen e modeleve të saj në tregun kinez.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme