Automobilat më të mirë elektrikë dhe planet për të ardhmen

Automobilat më të mirë elektrikë dhe planet për të ardhmen

01 tetor 2017 09:20

Vetëm një dekadë më parë, automobilat hibridë ishin produkte fillestare dhe dukej se automobilat elektrikë nuk do të konsideroheshin kurrë seriozë. Tash kohët kanë ndryshuar.

Tani hibridët, ‘plug-in’ hibridët dhe automobilat e pastër elektrikë përbëjnë lajme të mëdha. Thuajse çdo prodhues i madh ka nisur ose është duke u bërë gati për t’i hyrë tregut fitimprurës, shkruan sot “Koha Ditore”.

“Auto-Express” ka publikuar një listë të plotë të modeleve më të njohura elektrike që tashmë janë në shitje dhe ato që pritet të dalin së shpejti... (më gjerësisht lexoni sot në “E Diela me Koha Ditore”)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme