Fiat 500L City Cross lansohet në Evropë

Fiat 500L City Cross lansohet në Evropë

30 shtator 2017 12:34

Fiat ka lansuar një model të ri të 500L për qytet, City Cross, i cili tani ofrohet vetëm në Evropë.

City Cross është i bazuar në super-minin 500, dhe ka mbrojtësit më sportivë për terrene të vështira si dhe është 25mm më i lartë, transmeton koha.net.

Fiat 500L City Cross ofrohet me disa lloje të motorëve për t’u zgjedhur, duke filluar nga ai 1.4 litërsh me benzinë që prodhon 95 kuaj fuqi, tjetri 0.9 litërsh twinAir me 105 kuaj fuqi si dhe ai më sportiv 1.4 litërsh TwinJet me 120 kuaj fuqi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme