Mercedes GLG vjen në 2020-ën Foto: Ilustrim / Auto Bild

Mercedes GLG vjen në 2020-ën

20 shtator 2017 12:38

Gjiganti prodhues gjerman i veturave, Mercedes, është duke planifikuar edhe një model të ri interesant, i quajtur GLG, i cili pritet të shfaqet në vitin 2020.

Mercedes GLG, po ashtu, pritet të vijë me dizajn të eksterierit në formë kubike ndërsa enterieri pritet të ketë tre rreshta të ulëseve dhe hapësirë për shtatë pasagjerë, transmeton Koha.net.

Image

Gjithashtu, Mercedes GLG do të jetë rival i Range Rover Sport dhe ky model i ri me paketën standarde Off-Road do të ketë në dispozicion edhe amortizatorët me ajër.

Në gamën e motorëve të Mercedes GLG, mund të pritet motori 4,6-litër me tetë cilindra, si dhe versioni Plug-in hibrid me kapacitet prej 90 kW/120 kuajfuqi E-modul.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme