Merkel mëton rikthimin e besimit në industrinë automobilistike gjermane

Merkel mëton rikthimin e besimit në industrinë automobilistike gjermane

14 shtator 2017 12:55

Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka bërë sot thirrje industrisë së automobilave gjermanë për të përmirësuar operacionet e saj për punëtorët e saj dhe për të gjithë ekonominë.

“Shumë besim është shkatërruar. Për shkak të kësaj industria e automobilave duhet të bëjë gjithçka për të rifituar besimin e saj, e cila është në interesin e saj dhe në interes të punonjësve dhe industrisë gjermane”, tha Merkel në hapjen e Panairit Ndërkombëtar të Automobilave në Frankfurt.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme