Mercedes AMG G63 e G65 ekskluzivë debutojnë në Frankfurt

Mercedes AMG G63 e G65 ekskluzivë debutojnë në Frankfurt

13 shtator 2017 17:00

Mercedes ka zbuluar dy SUV të edicionit special të modelit G-Class në panairin e veturave në Frankfurt.

Që të dy veturat kanë rrotat 21-inch, motorin G63 e ja V8 ndërsa ai G65 V12, ndërsa nuk është zbuluar se sa kuaj fuqi kanë, transmeton koha.net.

Nga jashtë e brenda ka të shënuar stemën AMG, si dhe pamje të përditësuar me shumë mbrojtës sportiv nga të gjitha anët.

Çmimi i tyre në Gjermani është rreth 164 mijë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme