RS4 Avant, supermodeli i ri i Audit

RS4 Avant, supermodeli i ri i Audit

12 shtator 2017 14:08

Audi Sport ka prezantuar në Frankfurt Motor Show modelin e ri RS4 Avant.

Audi RS4 Avant i ri ka motor biturbo 2.9-litërsh V6 të marrë nga RS5 Coupe, me 450 kuajfuqi.

Atij i duhen vetëm 4.1 sekonda për të arritur përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë. Shpejtësia e limituar është 250 km/orë, ndërsa automobili në maksimum mund të shkojë deri në 280 km/orë.

Për dallim nga modeli i kaluar, RS4 Avant i ri do të jetë për 80 kilogramë më i lehtë.

Audi do të hedhë në treg modelin e ri këtë vjeshtë dhe do të kushtojë rreth 80 mijë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme