Shpaloset “bisha” Mercedes AMG Project One

Shpaloset “bisha” Mercedes AMG Project One

11 shtator 2017 23:04

Është shpalosur hipervetura Mercedes AMG Project One.

“Bisha” gjermane premton supershpejtësi. Nga 0 në 200 km/orë kjo makinë do të arrijë për gjashtë sekonda.

Top shpejtësia e tij është 350 kilometra për orë.

Ai ka më shumë se 1000 kuajfuqi me 25 kilometra distancë që mund të kalohen me vozitje elektrike. Vetura ka motor 1.6-litërsh turbocharge V6 dhe ka katër motorë tjerë elektrikë.

Project One do të jetë i limituar në 275 kopje me nga 2.275 milionë euro secili.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme