Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes

Ferrari projekton “bishën” e së ardhmes

11 shtator 2017 15:13

Alex Imnadze Baldini quhet dizajnuesi nga Torino që ka projektuar Ferrarin e së ardhmes.

Baldini ka pasur bashkëpunime me kompani të njohura si: Alfa Romeo, Bertone dhe Fordin, ndërsa tashmë ka projektuar këtë “bishë” të vërtetë, shkruan “Tuttosport”.

“Ferrari P3” pritet të ketë një motor V12 me 420 kuaj-fuqi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme