Mercedes A-Class në version Sedan

Mercedes A-Class në version Sedan

06 shtator 2017 13:46

Në internet kanë rrjedhë fotografitë e modelit të “kamufluar” të Mercedes-Benzit, A-Class në version Sedan.

Mercedesi viteve të fundit po shënon rritje konstante të shitjes së automobilave të vet dhe merita të mëdha për këtë kanë modelet nga segmenti kompakt, klasa A hatchback, CLA, GLA dhe klasa B, transmeton KosovaPress.

Image

Familja e modelit të klasës A së shpejti do të jetë e pasur edhe me një model – versionin Sedan, i bazuar në konceptin me të njëjtin emër nga prilli i vitit 2017.

Në fotografitë më të reja “spiunuese”, shihet njësia testuese e limuzinës së ardhshme të Mercedesit, i kamufluar, në mënyrë që të fshihen detajet e dizajnit të pjesës së jashtme.

Image

Limuzina më e re, e cila në gamë do të zë vendin mbi klasën C të Mercedesit, në treg do të jetë në konkurrencë me Audi A3 Sedan dhe BMW Seria 1 Sedan.

Ky model i ri i Mercedes-Benzit është i bazuar në platformën e avancuar mekanike MFA2.

Modeli pritet të ketë premierën gjatë vitit 2018.

Image

Komentet

Shto koment

Të ngjashme