BMW X5 i ri M me 600 kuaj fuqi

BMW X5 i ri M me 600 kuaj fuqi

18 gusht 2017 15:31

Shitjet e modeleve SUV të BMW janë rritur në masë të madhe gjatë dekadës së fundit, dhe kjo markë shpreson që të vazhdojë këtë sukses me gjeneratën e ardhshme të X5 të ri.

Modeli X5 M do të ketë pamje të re e teknologji të lartë, ndërsa ka 600 kuaj fuqi dhe pritet të debutojë në Panairin e veturave në Paris në shtator të këtij viti, transmeton koha.net.

X5 i tanishëm, i prezantuar në vitin 2013 ka arkitekturën e njëjtë me gjeneratën e dytë të lansuar në vitin 2006, ndërsa modeli i ardhshëm do të ketë krejtësisht platformë të re.

BMW X5 M do të jetë versioni më i fuqishmi i këtij modeli, me motor 4.4 litërsh twin-turbo V8, i cili prodhon më shumë se 600 kuaj fuqi, ndërsa ka të gjitha rrotat aktive.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme