Mitsubishi konfirmon modelin e ri

Mitsubishi konfirmon modelin e ri

15 shkurt 2017 09:50

Mitsubishi ka hyrë në tregun e modeleve “crossover” duke lansuar serinë e quajtur Eclipse Cross.

Rivali i modelit Nissan Qashqai pritet të debutojë në panairin e veturave Geneva Motor Show.

Eclipse është emër i njohur, sidomos për blerësit në Amerikë. Atje ka qenë një coupe me dy dyer fort e popullarizuar.

Detajet zyrtare ende nuk janë bërë të ditura, por tashmë dihet se Eclipse Cross do të ketë motorin turbo 1.5-litra me katër cilindra dhe ai diesel 2.2-litra.

Modeli do të dalë në shtije në pjesën e dytë të vitit 2017.Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme