Përforcohet Bentley Continental GT Speed

Përforcohet Bentley Continental GT Speed

22 korrik 2017 20:31

Edhe Bentley Continental GT Speed “standard” ka mjaftueshëm fuqi - motor 6.0-litër W12 me kapacitet prej 642 kuajfuqi, por për disa as kjo nuk mjafton.

Kompania e njohur që merret me modifikimin e veturave, Wheelsandmore, tani ofron paketën e re për këtë model, e cila, ndër të tjera, përfshinë përforcimin e motorit në 713 kuajfuqi, transmeton Koha.net.

Gjithashtu, paketa e re për këtë Continental GT Speed përfshinë edhe sistemin sportiv të shkarkimit të gazrave, set të rrotave “6Sporz2” me diametër prej 22-inç e goma “Continental SportContact 6” (285/30), amortizatorët e modifikuar, si dhe sistemin e drejtimit më të avancuar.

Ky Coupe 2+2 shpejtësinë nga 0 deri në 100 kilometra në orë për 4 sekonda, ndërsa atë maksimale deri në 335 km/h.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme