Mazda RX-9 2019 prezantohet në tetor

Mazda RX-9 2019 prezantohet në tetor

17 korrik 2017 22:44

Mazda raportohet se synon që në tetor të prezantojë në Tokyo Motor Show modelin sportiv RX-9.

Kjo veturë do të dalë në shitje në vitin 2019, ndërsa pritet të marrë inspirim në dizajn nga koncepti RX-Vision i vitit 2015.

Një automobil i tillë do të kushtojë rreth 71 mijë dhe 88 mijë dollarë.

Ky event lidhet me 50-vjetorin e themelimit të kompanisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme