10 super mini veturat më të mira të 2017-ës

10 super mini veturat më të mira të 2017-ës

29 June 2017 09:25

Veturat e vogla kohëve të fundit janë duke u shitur në masë të madhe dhe për çdo muaj një prej tyre është në top 10 veturat më të shitura.

Uebfaqja për automobilizëm “Autoexpress” ka renditur 10 vetura që sipas tyre janë më të mirat për t’u blerë e që janë prodhuar gjatë këtij viti, transmeton koha.net.

Këta janë 10 super mini veturat më të mirat për t’u blerë:

1. SEAT Ibiza

2. Skoda Fabia

3. Citroen C3

4. VW Polo

5. Suzuki Baleno

6. Ford Fiesta

7. Mazda 2

8. Dacia Sandero

9. Vauxhall Corsa

10. Hyundai i20

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme