Italjet Dragster zbulon një super skuter

Italjet Dragster zbulon një super skuter

22 October 2019 11:23

Të rejat nga Italjet Dragster do të jenë premierë në panairin e këtij viti EICMA në Milano.

Dragsteri i ri do të ketë ADN-në e modelit origjinal të vitit 1998, i cili ka kornizat e shiritave nga çeliku, të zhveshur, gjë që e bënë atë të duket më agresivë.

Italjet është një prodhues i vogël italian i motoçikletave dhe skuterëve, e Dragsteri origjinal ka një vend të veçantë në historinë e kësaj marke, transmeton Koha.net.

Ky model ka fituar statusin e një ‘kulti’ në kontinentin Evropian.

Ende nuk ka informacione të detajuara në lidhje me Dragsterin e ri, e kjo pritet të ndodhë në panairin EICMA, i cili fillon më 9 nëntor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme