Mercedes-AMG duke përgatitur GT e ri super sportiv e hibrid

Mercedes-AMG duke përgatitur GT e ri super sportiv e hibrid

20 September 2019 09:49

Mercedes- AMG është duke përgatitur gjeneratën e dytë të modelit super sportiv GT, i cili do të dal në treg në 2021-ën, por tani do të ofrohet si hibride e me më shumë fuqi.

Sipas medieve britanike, Mercedes-AMG GT i ri do të ketë motorin e përditësuar 4.0 litërsh twin-turbo me ndihmën hibride 48V, transmeton koha.net.

Mercedes-AMG GT i ri përsëri do të ofrohet në dy variante, atë Coupe si dhe Roadster.

Modeli i gjeneratës së re GT do të jetë më i lehtë për shkak të strukturës së tij të bërë nga përbërës alumini.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme