Italdesign zbulon një super veturë ekskluzive

Italdesign zbulon një super veturë ekskluzive

23 shkurt 2017 11:12

Italdesign ka zbuluar një super veturë e cila do të debutojë në panairin e veturave 2017 në Gjenevë, transmeton koha.net.

Kjo super veturë do të zbulohet zyrtarisht në panair, por kjo kompani ka zbuluar disa specifika dhe dizajnin e tij.

Italdesign është një kompani italiane e përditësimit të veturave, e cila është nën pronësi nga Volkswagen Group që nga viti 2010.

Vetura përdor shasi shumë të lehtë të kombinuar nga alumini dhe fibrat e karbonit, ndërsa ka motorin 5.2 litërsh V10, i cili bënë që kjo veturë të arrij shpejtësinë nga 0 në 100 kilometra në orë për vetëm 3.2 sekonda, para se ta arrij shpejtësinë maksimale prej 330 kilometra në orë.

Çmimi zyrtar i kësaj veture nuk është zbuluar, por secili nga 5 ekzemplarët e parë pritet të kushtojë rreth 1 milion euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme