Porsche zbulon rivalin e BMW X6 e Mercedes GLE Coupe

Porsche zbulon rivalin e BMW X6 e Mercedes GLE Coupe

17 April 2019 10:13

Porsche ka zbuluar versionin e saj të Porsche Cayenne Coupe në panairin veturave në Shanghai, me të cilin rivalizon direkt BMW X6 e Mercedes GLE Coupe.

Cayenne Coupe SUV ofrohen dy versione, njëri me katër ulëse e tjetri me pesë ndërsa tani për tani ofrohen vetëm me dy lloje të motorëve, transmeton koha.net.

Njëri motor standard është me gjashtë cilindra V8 si dhe ka turbo e prodhon 542 kuajfuqi.

Versioni tjetër është Turbo S E-hibrid i huazuar nga Panamera Turbo S E-hibrid, i cili prodhon 680 luajfuqi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme