“Bisha” çeke 6x6 me 1.200 kuajfuqi

“Bisha” çeke 6x6 me 1.200 kuajfuqi

25 March 2019 14:33

Bureko 6x6 apo “bisha” me 6 rrota është krijuar në Republikën Çeke. Si bazë për krijimin e kësaj “bishe” ka shërbyer modeli Silverado i Chevroletit.

Kjo “bishë” me 6 rrota vjen me motor të Chevroletit 6.2-litër V8 të përforcuar në mbi 600, 650, 700, 800, 1.000 dhe madje në 1.200 kuajfuqi, transmeton Koha.net.

Në ofertë janë dy versione - Double Cab dhe Crew Cab, ndërsa versioni me boshtin më të gjatë të rrotave e ka 6.2 metra.

Gjithashtu, Bureko 6x6 vjen me interier prej lëkure, sistemin për drejtim në trasen e trafikut, sistemin automatik të frenimit, sistemin për parkim, ejt.

Sa i përket çmimit, ende nuk është zbuluar çmimi i kësaj “bishe” çeke me 6 rrota.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme