Debuton Ford Super Duty me motor 7.3 litërsh V8

Debuton Ford Super Duty me motor 7.3 litërsh V8

05 February 2019 14:09

Prodhuesi amerikan i veturave, Ford ka prezantuar kamionçinën e vet të përditësuar Super Duty.

Ford Super Duty është përditësuar me drita të reja LED, mbrojtës e fytyrë të re, transmeton Koha.net.

Por ndryshimet më të mëdha i janë bërë nën kofano, ku ky prodhues ka prezantuar motorin e ri 7.3 litërsh V8 me benzinë.

Fordi nuk ka zbuluar fuqinë motorike e as statistikat e veturës por ka thënë të jetë “më i fuqishmi në kategorinë e tij”.

Gjëja e re në këtë kamionçinë është edhe marshi TroqShift me 10 shpejtësi automatike.

Ford Super Duty ka pesë mënyra të vozitjes: normal, tërheqje / ngarkim, ekonomike, rrëshqitëse dhe për rrugë me borë apo rërë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme