Ducati prezanton motoçikletën e re

Ducati prezanton motoçikletën e re

21 January 2019 13:58

Ducati ka prezantuar motoçikletën e re me të cilën do të garojë në Moto GP këtë vit.

Në prezantim ishin të pranishëm dy vozitësit e ekipit italian: Andrea Dovizioso dhe Danilo Petrucci.

Ducati është skuadra e parë e MotoGP që zbulon motoçikletën e re për kampionatin e ardhshëm, ku shpreson që të rrëzojë nga froni spanjollin Marc Marquez me motoçikletën Honda.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme