BMW X2 SUV i ri 2018 [foto]

BMW X2 SUV i ri 2018 [foto]

21 prill 2017 10:05

BMW është duke ndërtuar një crossover të ri për 2018-ën, i cili do të qëndrojë në mes të X1 e X3, e që do të quhet BMW X2, transmeton koha.net.

Dizajni i veturës është prezantuar në Panairin e veturave në Paris në 2016-ën, ndërsa tani është spiunuar duke u testuar, e që duket se BMW është duke punuar shumë në të e afër për ta prodhuar.

Versionet bazike të X2 të ri do të kenë motorët e njëjtë sikurse të X1 me benzinë dhe naftë, që do të thonë se janë turbocharged e me katër cilindra.

Shumica e BMW X2 do të përdorë platformën xDrive me katër rrotat aktive, por do të ofrohet edhe opsioni me rrotat e para aktive, sDrive18d.

X2 i ri pritet të jetë i gatshëm deri në fund të 2017-ës, por që do të filloj të shitet 2018.

Çmimi i tyre pritet të jetë nën 35 mijë euro.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme