Infiniti paralajmëron konceptin e tij të “crossoverit” elektrik

Infiniti paralajmëron konceptin e tij të “crossoverit” elektrik

16 December 2018 17:21

Ndërsa prodhuesit e makinave sportive presin me padurim prodhimin e Projektit Black S për të përdorur teknologjinë hibrid F1, Infiniti e di se paratë qëndrojnë sot në segmentin e “crossover”.

Kur shtohet një makinë elektrike, atëherë tregu i makinave premium është i garantuar, transmeton KosovaPress.

Infiniti për panairin e veturave në Detroit përgatiti konceptin e saj të “crossover” elektrik, dhe tani ishte hera e parë që u njoftua.

Skica e skemës tregon linjat obel, fenerët elegante LED, kamerat në vend të një pasqyre të pasme, rrota të mëdha me dorëza të vogla të dukshme.

Megjithëse duket si një makinë me vetëm dy ulëse, dera e pasme është gjithashtu e dukshme, ndërsa shikimi sportiv thekson kulmin e pjerrët.

Duke pasur parasysh suksesin e fundit të Prototype 10 dhe Q Inspiration, nuk ka dyshim se ky koncept Infiniti do të tërheqë vëmendjen, por ne do të duhet të presim deri në janar për pamjen e plotë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme