BMW M8 shumë afër lansimit

BMW M8 shumë afër lansimit

09 November 2018 11:07

BMW M8 i ri pritet të lansohet në 2019-ën me mbi 600 kuajfuqi e me një çmim fillestar prej 160 mijë eurove.

BMW është në fazat finale të prodhimit të super veturës sportive, M8 i cili do lansohet në 2019-ën, transmeton koha.net.

BMW M8 është versioni më i fuqishëm e më sportiv i serive 8 të reja, si asaj coupe ashtu edhe kabriolet.

BMW M8 do të ketë motorin e ri 4.4 litra twin-turbo V8 që prodhon mbi 600 kuajfuqi si dhe do të ketë të gjitha rrotat aktive.

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme