Aston Martin DB11 S, supermodeli i ri i kompanisë

Aston Martin DB11 S, supermodeli i ri i kompanisë

20 shkurt 2017 22:06

Aston Martin prezantoi modelin DB11 një vit më parë në Gjenevë dhe tani është duke testuar një model më të fuqishëm me prapashtesën “S”.

Modeli i ri është fotografuar gjatë testimeve në Suedi.

Dizajni i tij është më agresiv në krahasim me modelin standard, pasi ka të ridizajnuar pjesën qendrore të trupit.

Modeli i ri pritet të ketë motor 5.2-litërsh me më shumë se 600 kuajfuqi.

Aston Martin DB11 S pritet të vijë në gjysmën e dytë të vitit të ardhshëm.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme