BMW përgatit modifikim të vogël për Series 1

BMW përgatit modifikim të vogël për Series 1

16 September 2018 18:18

Hatchbacku i BMW-së Series 1 mori një modifikim të vogël përmes paketës Edition M Sport Shadow, ashtu sikurse që ështhë bërë një vit më parë.

Series 1 Edition M Sport Shadow është në dispozicion në versionet me tre dyer dhe pesë dyer dhe vjen si zëvendësim për paketën M Sport, transmeton KosovaPress.

Si pjesë standarde e paketës, BMW ka përfshirë dritat LED me një hije të zezë, dritat për mjegull LED dhe dritat e pasme të ndezura.

Gjithashtu, Series 1 Edition M Sport Shadow do të jetë në dispozicion nga nëntori. BMW, po ashtu, ka përgatitur edhe versione të reja X1 dhe X2.

SDrive20d i ri vjen me një turbodizel me katër cilindra 2.0 litërsh që zhvillon 190 kuajfuqi me marshin automatik Steptronic me tetë shpejtësi dhe përshpejton nga 0-100 km/h për 7.9 sekonda.

X2 është i pajisur me xDrive18d me 150 kuajfuqi, dhe ky crossover me naftë me marshin me tetë shpejtësi Steptronic gjithashtu arrin 100 km në orë për 9.4 sekonda.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme