Kurti flet për “të fortët e LDK-së” dhe “nënshtrimin e tyre ndaj agjendës së presidentit” 31 March 2020 20:35

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, ka thënë se ai dhe Qeveria në detyrë do të respektojnë vendimin e sotëm të Gjykatës Kushtetuese në lidhje me masën e ndalimit të...

Arsyet për pesë dështimet e luftës së shumëpritur 31 March 2020 20:20

Rivaliteti i Khabib Nurmagomedovit me Tony Fergusonin po vlerësohet “i mallkuar”, pasi lufta mes tyre është anuluar. Katër herë përballja mes dy luftëtarëve të njohur të UFC-së...

Fjalori i termeve të përdorura në krizën me COVID-19 31 March 2020 20:06

Covid-19 Ky është emri i sëmundjes pandemike të koronavirusit që përhapet në të gjithë botën. Ajo është shkaktuar nga një lloj i ri i koronavirusit me origjinë nga Vuhani i...

Pesë pacientë shërohen nga koronavirusi, katër të tjerë shtohen në listën e të infektuarve 31 March 2020 19:57

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike ka njoftuar për katër raste të tjera me koronavirus në Kosovë. Përmes një postimi në Facebook, IKSHPK-ja ka njoftuar se sot gjatë...

Kurti: Për disa orë merret vendimi për masat e reciprocitetit me Serbinë 31 March 2020 19:57

Kryeministri në detyrë, Albin Kurti, në një konferencë për media të mbajtur derisa qeveria në detyrë po mbante mbledhje, tha se ekzekutivi është mbledhur për të marrë vendim...

DESKU 31 March 2020 19:55

Sporti në KTV 31 March 2020 19:35

Kompletimi i edicionit aktual duhet të jetë prioritet 31 March 2020 19:29

Unioni global i futbollistëve, FIFPRO, ka thënë se kompletimi i edicionit aktual duhet të jetë prioritet kur ndeshjet e futbollit të vazhdojnë, pas krizës së krijuar nga koronavirusi. Sporti thuajse...

I infektuari në Prizren ishte në vetizolim, pas khtimit nga Bullgaria 31 March 2020 19:28

Në komunën e dytë më të madhe në vend për kah numri i banorëve, atë të Prizrenit, është shënuar rasti i parë me Covid-19. Drejtori i Shëndetësisë dhe...

Kompany i gatshëm të sigurojë pagat e lojtarëve të Anderlechtit 31 March 2020 19:02

Trajneri i Anderlechtit, Vincent Kompany ka ofruar të ndajë pagat për lojtarët e skuadrës belge, nëse ata nuk janë të gatshëm të heqin dorë nga to për shkak të krizës së...

Lajmet e mbrëmjes - LIVE 31 March 2020 18:55

Numri i të infektuarve në Mal të Zi rritet në 109, Kosova me më së paku raste në rajon 31 March 2020 18:54

Mali i Zi është vendi i fundit në Evropë që ka raportuar për raste me koronavirus. Këtë e ka bërë më 17 mars, tri ditë pasi Kosova kishte njoftuar për rastin e parë me...

Shkon në 15 numri i viktimave nga COVID-19 në Shqipëri 31 March 2020 18:52

Ministria e Shëndetësisë e Shqipërisë ka njoftuar se dy pacientë kanë vdekur në spitalin infektiv të Tiranës, të konfirmuar me COVID-19. Pacienti 77-vjeçar I. B., nga Kavaja, i...

Në vend se të luajë kundër Kosovës, Bardhi po shikon seriale dhe po ushtron në shtëpi 31 March 2020 18:40

Reprezentuesi i Maqedonisë së Veriut, Enis Bardhi, ka dhënë një intervistë për faqen zyrtare të klubit të tij, Levante. Futbollisti 24-vjeçar intervistën e ka dhënë nga...

PDK: Kushtetuesja mbrojti rendin kushtetues nga “puçi qeveritar” i Kurtit 31 March 2020 18:36

Partia Demokratike e Kosovës ka mirëpritur aktgjykimin e Gjykatës Kushtetuese të Kosovës për ta shpallur kundërkushtetues vendimin e qeverisë Kurti për kufizimin e lirive dhe të drejtave...

Në Itali, 837 të vdekur në 24 orët e fundit nga koronavirusi - gjithsej 12.428 31 March 2020 18:32

Në Itali vazhdon të jetë i madh numri i të vdekurve si pasojë e koronavirusit. Mediat nga ky vend raportojnë për 837 persona të vdekur në 24 orët e fundit, ndërkohë janë regjistruar...

Ahmeti fton qytetarët të rrinë në shtëpi: Jo pse e thonë vendimet, por se është e shëndetshme për jetën tuaj 31 March 2020 17:56

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti, ka reaguar përmes një postimi në Facebook, pasi Gjykata Kushtetuese e vlerësoi si jokushtetues vendimin e Qeverisë për kufizim të lëvizjes, si...

Limaj, për vendimin e Kushtetueses: Qeveria së paku të kërkojë falje për joprofesionalizëm 31 March 2020 17:53

Lideri i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka reaguar pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi vendimin e qeverisë për kufizim të lëvizjes së qytetarëve. Limaj ka thënë se...

Sindikatat shëndetësore reagojnë ndaj Kushtetueses lidhur me vendimin për Ligjin e Pagave 31 March 2020 17:45

Federata e Sindikatave të Shëndetësisë së Kosovës (FSSHK), ka reaguar ndaj vendimit të Gjykatës Kushtetuese për shtyrjen e pezullimit të vendimit për Ligjin e Pagave. Këtë vendim,...

Surroi: Vendimi i Kushtetueses për lirinë e lëvizjes do të mbahet mend gjatë – jo për mburrje 31 March 2020 17:34

Gjykata Kushtetuese, pak minuta më parë, publikoi vendimin e saj në lidhje me kërkesën e presidentit Hashim Thaçi për të vlerësuar kushtetutshmërinë e vendimit të Qeverisë së...