Rezultatet e testit të Maturës shpallen më 21 qershor

Rezultatet e testit të Maturës shpallen më 21 qershor

14 qershor 2018 19:59

Rezultatet e testit të Maturës Shtetërore 2018 do të shpallen me 21 qershor.

“Për shkak të disa problemeve teknike dhe festës së Fitër Bajramit, publikimi i rezultateve të testit të Maturës Shtetërore 2018 do të bëhet më datë 21 qershor”, thuhet në një njoftim të MASHT-it, transmeton Koha.net.

Tutje thuhet se maturantët kanë të drejtë ankese 3 ditë pune, ndërsa publikimi i rezultateve të ankesave do të bëhet më datë 27 qershor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme