Sonte në Rubikon i ftuar komandanti i KFOR-it, Cuoci

Sonte në Rubikon i ftuar komandanti i KFOR-it, Cuoci

13 qershor 2018 14:33

Në 19 vjetorin e hyrjes së forcave të KFOR-it në Kosovë, sonte në Rubikon komandanti i përgjithshëm i KFOR-it, gjeneralmajor, Salvatore Cuoci.

Cili është evaluimi i situatës së tyre? Çka me kërcënimet e sigurisë në Kosovë? Cili është bashkëpunimi me Forcën e Sigurisë së Kosovës dhe çka me të ardhmen e Kosovës në NATO?

Për këto dhe më shumë, ndiqni sonte Rubikon me Adriatik Kelmendin. Rubikon kalohet ekskluzivisht vetëm në Kohavision.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme