Vokrri kujtohet edhe si legjendë e Partizanit të Beogradit

Vokrri kujtohet edhe si legjendë e Partizanit të Beogradit

09 qershor 2018 12:08

Lajmi për vdekjen e Fadil Vokrrit ka zënë vend edhe në mediat serbe.

Shumica e medieve në shtetin fqinj kanë raportuar për vdekjen e të parit të FFK-së.

Gazetat serbe e quajnë Vokrrin si legjendë të Partizanit.

“Vokrri është një nga legjendarët e Partizanit. Ai ka luajtur tri sezone në Partizan ku në 55 ndeshje ka shënuar 18 gola. Vokrri ka qenë edhe futbollist i ish Jugosllavisë ku në 12 ndeshje kishte realizuar gjashtë gola”, shkruajnë mediat serbe.

Komentet

alboamerican11/06/2018 09:30

Lajmi ne mediat serbe per vdekjen e Fadilit jo vetem qe u dha nga mediat por edhe me qindra komente nga futbolldashes dhe njerz te mire kujtuan Fadilin!! Ketu, nuk me ra rasti te lexoj asnje koment te vetem nga lexuesit shqiptar!

Lulzim Agai11/06/2018 09:32

Fadil, të falemnderit për gjithçka që na dhe. Ishe dhe do të mbetesh frymëzim për të gjithë ne. Punëtor, i sukseshëm, njeri që kryen shumë punë e që flet pak. Në të tetëdhjetat shumë të vështira për shqiptarët në Jugosllavi Ti ishe një yll i shpresës me magjinë Tënde të paharrueshme. Të qoftë i lehtë dheu i Kosovës!

Shto koment

Të ngjashme