Policia merr autorizimin e Prokurorisë për intervistimin e Halitit dhe Gashit

Policia merr autorizimin e Prokurorisë për intervistimin e Halitit dhe Gashit

24 May 2018 08:12

“Beteja” mes Xhavit Halitit e Arben Gashit duket se nuk do të përfundojë me përplasjen verbale dhe fizike, që ndodhi javën e kaluar në Kuvendin e Kosovës. Ata ka gjasa të përballen edhe para gjykatës, shkruan sot Koha Ditore.

Policia e Kosovës, së bashku edhe me Prokurorinë Themelore të Prishtinës tashmë kanë nisur fazën parahetimore. Siç ka mësuar “Koha Ditore”, deputetët po dyshohen për veprën penale të sulmit.

Këtë të mërkurë policia ka kërkuar autorizim nga Prokuroria, përmes të cilit do të mundë të intervistonin të dyshuarit. Intervistimi pritet të ndodhë të enjten (sot).

(Më shumë lexoni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme