Për “rastin Izraeli”, burgim 35 vjet e gjashtë muaj dhe gjobë 2. 5 mijë euro

Për “rastin Izraeli”, burgim 35 vjet e gjashtë muaj dhe gjobë 2. 5 mijë euro

18 maj 2018 15:00

Gjykata Themelore në Prishtinë ka shpallur fajtorë nëntë të dyshimtë të akuzuar për përgatitje të sulmit kundër futbollistëve të Izraelit në ndeshjen me Shqipërinë që u luajt në Shkodër.

Gjykata, i ka shpallur fajtorë dhe i ka dënuar me burgim Visar Ibishin, dënim unik 10 vjet, Burim Istrefin 3 vjet, Leutrim Vojvodën 5 vjet, Flamur Gashin 5 vjet, Kenan Plakajn, 1 vjet e 6 muaj, Arton Ahmetin, 1 vjet e 6, Lulzim Gashin 6 vjet, Leutrim Musliu 3 vjet e 6 muaj dhe Besart Pecin e ka dënuar me gjobë 2500 euro.

Ata u akuzuan se iu përgjigjen thirrjes së Lavdrim Muhaxherit për të kryer sulmin terrorist kundër futbollistëve të Izraelit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme