Haradinaj vlerëson mbështetjen e Bullgarisë

Haradinaj vlerëson mbështetjen e Bullgarisë

18 maj 2018 12:55

Kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj sot në Sofje është takuar me kryeministrin e Bullgarisë, Boyko Borissov, njofton kumtesa nga Kryeministria, transmeton Koha.net.

Në takim,Haradinaj falënderoi kryeministrin e Bullgarisë për përkrahjen që i ka dhënë Kosovës që nga marrja e kryesimit të presidencës së BE-së, veçanërisht fuqizimin e rolit të Kosovës në takimet e përbashkëta BE-Ballkani Perëndimor.

e Bullgarisë për rrugën evropiane dhe euroatlantike të Kosovës, procesin e liberalizimit të vizave dhe rritjen e numrit të njohjeve është e rëndësishme dhe jetike për vendin tonë”, tha Haradinaj me këtë rast.

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov, theksoi rëndësinë e pjesëmarrjes së Kosovës në takimin e Forumit Ekonomik të Vjenës, duke thënë se Kosova edhe më tutje do ta ketë mbështetjen e Bullgarisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme