Dëshmitari: Lushtaku u interesua në KEK rreth tenderit që pritej t`i ndahej kushëririt të tij

Dëshmitari: Lushtaku u interesua në KEK rreth tenderit që pritej t`i ndahej kushëririt të tij

17 May 2018 06:32

Ish-kryetari i Komunës së Skenderajt, Sami Lushtaku, gjatë një takimi që kishte pasur me drejtorin e KEK-ut, Arben Gjukaj, në vitin 2012, kishte shprehur interesim për tenderin që pritej t`i ndahej kushëririt të tij për sigurimin fizik të objekteve të KEK-ut, shkruan sot Koha Ditore.

Ky tender tanimë është bosht i aktakuzës, me ç`rast Lushtaku, Gjukaj dhe gjashtë të tjerë po gjykohen për korrupsion.

Në atë takim, Lushtaku u kishte thënë se të afërmit të tij i ishte bërë e padrejtë, pasi ishin vonuar procedurat.

Pjesë e takimit kishte qenë një zyrtar i KEK-ut, Edmond Nulleshi, i cili i ka rrëfyer detajet para gjykatës. Ka thënë se në atë takim ishte ftuar nga Gjukaj.

(Artikullin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme