Haradinaj bujar me paratë e shtetit, 85 mijë euro për familjen Rugova

Haradinaj bujar me paratë e shtetit, 85 mijë euro për familjen Rugova

09 maj 2018 19:29

Me dy vendime brenda 7 muajsh, qeveria e udhëhequr nga Ramush Haradinaj ka ndarë mbi 85 mijë euro për rezidencën e ish-presidentit Ibrahim Rugova, raporton KTV.

Në mbledhjen e qeverisë të së martës, me kërkesë të Ministrisë së Kulturës, janë ndarë 57 mijë e 944 euro për këtë rezidencë. Ndarjen e këtyre mjeteve financiare e ka arsyetuar Ministria e Kulturës. Për shoqërinë civile, kjo formë e shpërndarjes së parave nga rezervat shtetërore duhet të ndërpritet. Në Rezidencën Rugova janë 13 punonjës. Një koordinator, 2 mirëmbajtës, dy ciceronë dhe 7 roje sigurimi.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme