Maqedonia miraton në atmosferë të tensionuar Ligjin për Gjuhët

Maqedonia miraton në atmosferë të tensionuar Ligjin për Gjuhët

14 mars 2018 17:03

Maqedonia ka miratuar Ligjin për Gjuhët në një atmosferë të tensionuar.

Ky ligj kaloi me 64 vota pro.

Siç shkruan “Alsat-M”, situata në Kuvend ishte e tensionuar. Aty është evituar një përleshje fizike mes kryeparlamentarit Talat Xhaferi dhe ish-kryeministrit Nikola Gruevskit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme