Thaçi thotë se pronat modeste të familjes babai ua ndau gjithë fëmijëve

Thaçi thotë se pronat modeste të familjes babai ua ndau gjithë fëmijëve

08 mars 2018 14:23

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi është shprehur i lumtur që prindërit e tij e kanë bërë ndarjen e pronës në mënyrë të barabartë për të gjithë fëmijët.

Thaçi, pasi mori pjesë në konferencën "Të drejtat pronësore të grave në Kosovë, trashëgimia dhe barazia para ligjit”, të organizuar nga Ambasada e Francës dhe OSBE-ja, tha se prona e familjes së tij është ndarë njësojë me vëllezërit dhe motrat e tij.

“Jam i lumtur me vendimin e prindërve të mi që në ndarjen e pronave të familjes, sado modeste që janë, t’i përfshijnë njësoj edhe bijat edhe bijtë e tyre, motrat dhe vëllezërit e mi. U jam mirënjohës përjetë prindërve të mi”, ka shkruar Thaçi në Facebook.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Dini4512/03/2018 13:22

Eh..., sikur t`ishte vetem ky lehte do e gjenim zgjidhjen po, si do e gjenim zgjidhjen qe te ua mbyllim gojen, perpos Jush, edhe nje armate tjeter "filanave" keshtu si Ju...?

Londra12/03/2018 13:23

Nga pasuri modeste ne pasuri maramendese.Si mund ta spjegojm?Thjesht hajni dhe vetem hajni e kulluar!!!

Filani09/03/2018 15:38

E more ne qafe Kosoven! Je kryesori, shkaku i te cilit, njerezit kane nostalgji per kohen e Kosoves si krahine.

Shto koment

Të ngjashme