Sonte në “Puls” debatohet për skandalet brenda policisë dhe Inspektoratit Policor

Sonte në “Puls” debatohet për skandalet brenda policisë dhe Inspektoratit Policor

19 shkurt 2018 15:49

Në emisionin “Puls” të KTV-së sonte do të debatohet për skandalet brenda policisë dhe Inspektoratit Policor të Kosovës.

1. Çka thotë Ish-zv.ministri i MPB-së Nehat Mustafa për skandalet e fundit brenda policisë së Kosovës?

2. A e paraqesin sondazhet gjendjen reale brenda policisë së Kosovës?

3. Rrahja e fundit ku janë involvuar zyrtarë të lartë të policisë?

4. Pse nuk janë larguar personat që kanë falsifikuar diplomat e shkollës së mesme?

5. Suspendimi i kryeshefit të Inspektoratit Policor të Kosovës?

6. Skandalet brenda IPK-së?

Për këtë temë, të ftuarit në emision janë: Nehat Mustafa - Ish-zv. ministri i Punëve të Brendshme; Saranda Ramaj – gazetare e “Kohës Ditore”; Plator Avdiu - Hulumtues në Qendrën Kosovare për Studime të Sigurisë.

Të ftuar ishin edhe përfaqësues nga policia e Kosovës por këta të fundit nuk ju përgjigjen ftesës.

Emisioni “Puls” transmetohet prej orës 20:00 KTV dhe 21:40 TV ARTA.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme