Kosova do të vazhdojë reformat ekonomike

Kosova do të vazhdojë reformat ekonomike

14 shkurt 2018 18:11

Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, Kadri Veseli, ka pritur sot zëvendësdrejtorin Menaxhues të Fondit Monetar Ndërkombëtar, Tao Zhang, njofton kumtesa zyrtare, transmeton Koha.net.

Veseli falënderoi FMN-në për mbështetjen që i ka dhënë dhe po i jep Kosovës.

Ai foli për nevojën e fuqizimit të mëtutjeshëm të sektorit privat, i cili kontribuon shumë në progresin ekonomik të vendit tonë dhe mirëqenien e qytetarëve tone dhe theksoi se reformat ekonomike së bashku me qeverisjen e mirë dhe sundimin e ligjit do të jenë prioritete të përhershme.​

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme