Mësimdhënësit fillojnë grevën në orën e parë Foto: Koha

Mësimdhënësit fillojnë grevën në orën e parë

14 shkurt 2018 08:06

Ka filluar greva e mësimdhënësve në orën e parë të mësimit.

Rrahman Jasharaj, kryetar i SBASH, tha se meqë Qeveria deri tash nuk ka ndërmarrë asgjë për ligjin për vitet e 90-a ndaj dhe kemi qenë të detyruar të fillojmë grevën, raporton KTV.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme