Rada Trajkoviq: Thaçi është bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës

Rada Trajkoviq: Thaçi është bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës

14 shkurt 2018 07:15

Bartësi kryesor i idesë së ndarjes së Kosovës është Hashim Thaçi, konsideron politikania serbe nga Kosova, Rada Trajkoviq, e cila “nuk mendon” se autoritetet në Beograd “nuk janë në njëfarë marrëveshjeje me Thaçin”, dhe pohon se Beogradi “është një prej mbështetësve kryesorë” të Thaçit dhe Kadri Veselit, shkruan sot Koha Ditore.

Në një deklarim për agjencinë FoNet, Trajkoviq ka thënë se “kjo strukturë, e cila është vendosur në Kosovë, është mbajtur direkt pikërisht në marrëveshje me Beogradin dhe Listën Serbe”.

“Këtë e kemi parë gjatë zgjedhjes së presidentit Hashim Thaçi me ndihmën e serbëve”, ka vlerësuar Trajkoviq, dhe këtë e ka ilustruar duke thënë se “për zgjedhjen e kryetarit të Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli, ka qenë vendimtar roli i Listës Serbe”.

(Shkrimin e plotë lexojeni sot në Koha Ditore)

Gazetën Koha Ditore mund ta lexoni edhe online. Këtu mund të gjeni sqarimin se si mund të abonoheni.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

petrushi15/02/2018 09:47

E din kojshija qka ka shpija !!!!!Qashtu asht qysh po thot trajkoviqka po na ne kosov deri kur do ta durojm hashim rrencin e tradhtarin e kosoves.

Besimi15/02/2018 09:46

Mir e ka rada se vet jemi ka e dajm kosoven e marin mitrovicen e jesin jasht persheva e bujanovci medvegja e ky i drenices le te qAraveshet

Sami14/02/2018 14:08

Per kryetarin nuk ka aq shum rendesi interesat shtetrore por me teper brengoset per interesat vetanake ...

Shto koment

Të ngjashme