LDK: Do të jemi pa kompromis ndaj kujtdo që cenon rrugëtimin evropian të kosovarëve

LDK: Do të jemi pa kompromis ndaj kujtdo që cenon rrugëtimin evropian të kosovarëve

09 shkurt 2018 18:33

Avdullah Hoti dhe Vjosa Osmani të LDK-së, kanë takuar gjatë ditës shefen e zyrës së BE-së në Kosovë, Natalya Apostolova.

Siç ka njoftuar Hoti në Facebook, temë e diskutimit ishte strategjia e zgjerimit të BE-së dhe roli i LDK-së në këtë proces.

Hoti thekson se LDK do të ruajë kursin proevropian të Kosovës.

“Do te jemi te pa kompromis ndaj kujtdo qe cenon rrugëtimin evropian të kosovareve”, ka shkruar shefi i GP të LDK-së.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme